Društvo Amnesty International Slovenije
Društvo Amnesty International Slovenije je od 28. 2. 1992 vpisano v register društev Upravne enote Ljubljana (matična številka: 5568862000). Delujemo v skladu s statutom društva ter izvršnim in nadzornim odborom.
Na Ministrstvu za javno upravo letno obnavljamo status nevladne organizacije v javnem interesu na področju varstva človekovih pravic in za opravljanje humanitarne dejavnosti na področju socialnega varstva.
POMEMBNI DOKUMENTI DRUŠTVA
Statut društva Amnesty International Slovenije
Mednarodni statut Amnesty International
Letno poročilo 2024
V Amnesty International Slovenije vsako leto izdamo letno poročilo o našem delu v preteklem letu. Tako seznanimo naše člane, podpornike in prostovoljce ter splošno javnost, kaj smo v preteklem letu naredili ter hkrati predstavimo finančno poročilo preteklega leta.
Letna poročila 2008-2023
V Amnesty International Slovenije vsako leto izdamo letno poročilo o našem delu v preteklem letu. Tako seznanimo naše člane, podpornike in prostovoljce ter splošno javnost, kaj smo v preteklem letu naredili ter hkrati predstavimo finančno poročilo preteklega leta.
KDO JE KDO?
Člani_ice izvršnega in nadzornega odbora opravljajo svoje delo v prostovoljni funkciji, torej brezplačno. Izvršnemu odboru Društva Amnesty International Slovenije lahko pišete na kontakt.
Izvršni odbor
Zlatko Bojanović
Predsednik izvršnega odbora
Tomaž Gorjanc
Blagajnik izvršnega odbora
Tamara Arh
Članica izvršnega odbora
Tadej Kobal
Član izvršnega odbora
Nadzorni odbor
Grega Milčinski
Član nadzornega odbora
Primož Kunaver
Član nadzornega odbora
Iztok Pipan
Član nadzornega odbora
Zbor članov
Vsako leto se člani_ce društva zberemo na letnem dogodku imenovanem zbor članov, kjer pregledamo delovanje društva (tako s finančnega kot vsebinskega vidika) in opravimo volitve v izvršni in nadzorni odbor.
Pogosta vprašanja
Kaj so pravice članov_ic Društva Amnesty International Slovenije?
Člani_ce:
1) lahko sodelujejo pri odločanju in dejavnostih društva (pridite na zbor članov; pridružite se nam kot prostovoljec_ka),
2) lahko sodelujejo v organih in skupinah društva (kandidirajte za organe društva na zboru članov),
3) lahko volijo in so voljeni v organe društva,
4) od društva prejemajo gradiva, potrebna za svoje delo.
Kaj so dolžnosti članov_ic Društva Amnesty International Slovenije?
Člani_ce morajo delovati v skladu s statutom društva ter plačati letno članarino.
Kako, kje in kdaj izbiramo člane_ice izvršnega in nadzornega odbora?
Izbiramo jih vsako leto na rednem zboru članov Društva Amnesty International Slovenije. Na zboru članov imajo pravico glasovanja vse skupine AIS ter posamezni člani AIS. Vsaka skupina ima tri glasove, vsaka članica oz. član pa enega. Glasujejo lahko člani_ce, ki so poravnali svoje članske obveznosti za preteklo leto, in novi člani_ce, ki so se v tekočem letu včlanili do enega meseca pred zasedanjem zbora članov.
Kaj je naloga teh organov?
Tričlanski nadzorni odbor nadzoruje in pregleduje finančno poslovanje. Petčlanski izvršni odbor (IO), ki vodi društvo med dvema zasedanjema zbora članov, se sestaja vsaj štirikrat letno in redno nadzoruje delovanje Društva Amnesty International Slovenije.
Kaj se dogaja na zboru članov?
Vsi naši člani_ce imajo na zboru članov priložnost, da pregledate delovanje društva (tako s finančnega kot vsebinskega vidika) in opravite volitve v izvršni in nadzorni odbor. Prav tako lahko vsi kandidirate za mesto v teh organih.