Zamrznitev oziroma preklic vojaškega sodelovanja z Izraelom.
Mladi na Festivalu dokumentarnega filma
Sankcije proti nezakonitim naselbinam.
Mladi na Festivalu dokumentarnega filma
To sta samo dve sporočili z več kot 180 rdečih dlani, ki so jih po ogledu filma Edina zemlja mladi napisali v želji, da ta sporočila dosežejo slovenske odločevalce. Ob predaji poziva Amnesty International Slovenije h konkretnim ukrepom zaradi izraelske prekinitve premirja in obnovitve genocidnega bombardiranja Gaze ter zaradi stopnjevanja izraelskih napadov na nezakonito zasedenih Zahodnem bregu in Vzhodnem Jeruzalemu smo jih pri Amnesty namestili na ograjo ministrstva za zunanje in evropske zadeve.

Sporočila so mladi oblikovali po treh dopoldanskih projekcijah v okviru Festivala dokumentarnega filma, ki smo jih organizirali v sodelovanju s Cankarjevim domom. 399 srednješolk in srednješolcev iz Kranja je po vsaki projekciji sodelovalo tudi v vodenem pogovoru o filmu in dogajanju tako v Masafer Yatti, ki je glavno prizorišče nagrajenega dokumentarca, kot širše na zasedenem palestinskem ozemlju. Srečanje smo zaključili z izdelavo dlani, na katere so mladi napisali svoja sporočila in zahteve, kako naj ukrepa slovensko ministrstvo za zunanje zadeve – nekatere od zahtev sledijo tudi priporočenim ukrepom iz zadnjih poročil Amnesty International o genocidu v Gazi in apartheidu, ki ga nad Palestinkami in Palestinci izvaja Izrael.
V petek, 21. marca 2025 smo na novinarski konferenci, ki smo jo imeli skupaj z Gibanjem za pravice Palestincev, med sporočila vključili tudi na dlani zapisana sporočila mladih.
Film Edina zemlja, režiserjev Basela Adre, Hamdana Ballala in Yuvala Abrahama ter režiserke Rachel Szor, ki je letošnji Oskarjevec in prejemnik nagrade na lanskem Berlinalu, je bil na koncu po odločitvi strokovne žirije tudi prejemnik nagrade Amnesty International Slovenije za najboljši film na temo človekovih pravic na letošnjem Festivalu dokumentarnega filma. Trenutno je na rednem sporedu v Kinodvoru.
